₤115K w Bitcoin skonfiskowany nad oszustwami kredytowymi COVID-19

Veröffentlicht von

Kobieta w Anglii została aresztowana i ₤115,000 [AUS$209,146] w Bitcoin, który rzekomo został kupiony za oszukańcze pożyczki COVID-19.

Kobieta w wieku 35 lat została aresztowana za pranie brudnych pieniędzy, zaniedbywanie dzieci i podejrzenie o oszustwo, według LBC News.

Kupno Bitcoinu z ulgą COVID-19

Śledczy z proaktywnego zespołu Meta, zajmującego się praniem brudnych pieniędzy, twierdzą, że kobieta pochodząca z Ipswich, Suffolk, zgromadziła dużą ilość Bitcoina, nadużywając programu rządu brytyjskiego „Bounce Back Loans“.

Program ten ma na celu pomóc małym firmom przetrwać obecne spustoszenia gospodarcze trwającej pandemii COVID-19. Firmy mogą pożyczać od ₤2,000 [3,648 AUS$] do ₤50,000 [91,216 AUS$]. Program został uruchomiony w maju.

Policja twierdzi, że dochodzenie koncentrowało się na kontach bankowych mułów. Konta te są używane do przekazywania gotówki od przestępców w celu jej wyprania. Pieniądze na tych kontach pochodziły z oszukańczych wniosków do rządowego programu „Bounce Back Loans“.

Pieniądze uzyskane w wyniku oszustwa zostały wykorzystane na zakup Bitcoina. Ta kryptofaktura została przejęta przez policję, kiedy wykonywali nakaz przeszukania.

Dzieci pozostawione same sobie
Nakaz przeszukania został wydany w środę. Policja z Zespołu ds. Proaktywnej Przestępczości w Suffolk Constabulary oraz oficerowie z Metropolii przeszukali następnie dom kobiety.

Znaleźli kilka małych dzieci, które pozostały bez opieki. Kobieta została w końcu odnaleziona krótko później w pobliżu swojego domu, a następnie aresztowana.

Podobno konta bankowe mułów zostały założone na podstawie skradzionych danych osobowych i finansowych wielu osób. Jeden z członków proaktywnego zespołu Meta, detektyw sierżant Ian Barrett, powiedział: „Błagam ludzi, aby uważali na to, jakie dane osobowe i bankowe podają online lub przez telefon. Jeśli czujesz, że twoje konto bankowe jest używane przez innych, natychmiast zgłoś to do swojego banku i Akcji Oszustwo“.

Policja .
Dodał również: „Korzystanie przez ludzi z pomocy rządowej dostępnej dla tych, którzy naprawdę jej potrzebują w tych bezprecedensowych czasach jest przerażające. Chciałbym zapewnić opinię publiczną, że zgromadzenie jest nadal zaangażowane we współpracę z instytucjami regulowanego sektora finansowego i partnerami organów ścigania w celu zwalczania zorganizowanej przestępczości finansowej i postawienia tych poważnych przestępców przed sądem“.

Pandemia koronaawirusów nadal sieje spustoszenie na całym świecie. W chwili obecnej odnotowano ponad 21,3 mln przypadków, w których zginęło ponad 760 000 osób. Wielka Brytania zgłosiła 316 367 przypadków i w sumie 41 358 zgonów na skutek tego wirusa.